Procházka v Plzni – tuto neděli jsme se vydali na krátkou procházku podél řeky Úslavy. Nebylo sice tak hezky, jako o den dříve, ale v sobotu jsme bohužel čas neměli. I tak to byla procházka příjemná. I když trochu mrazivá, rukavice se hodily.

Přesná trasa je na přiložené mapce. my jsme ji absolvovali obráceně. Vyrazili jsme od lobezského mostu/jezu po levém břehu řeky a přes Božkovský ostrov a náměstí jsme po pravém břehu vrátili zpět.

Cesta vede povětšinou po vyasfaltované cestě a jde ji tak bez problémů absolvovat i kočárkem. Pouze z Božkova podél Božkovského potoka k lobezské střelnici se jde po „polňačce“.

Tím, že trasa vede podél řeky, je rovinatá. Pouze při odbočce do ulice Na vyhlídce je třeba vystoupat 17 výškových metrů, které cestou po ulici Sušická opět vytratíme.

QR kód pro načtení do mapy.cz

Nám procházka zabrala dvě hodiny, jelikož jsme šli s dětmi, a tak jsme se různě zastavovali a hlavně v Božkovském parku bylo třeba vyzkoušet místní hřiště.

Trasu je možné prodloužit na obě strany. Jak směrem k silničnímu mostu na Rokycanské třídě nebo až ke sportovnímu areálu Na Lopatárně, tak i směrem do Koterova.

Toto je první procházka v Plzni, další náměty budou následovat 🙂

Procházka v Plzni - Pohled od lobezského jezu směrem ke střelnici
Pohled od lobezského jezu směrem ke střelnici
Procházka v Plzni - Most u střelnice
Most u střelnice
Procházka v Plzni - Řeka Úslava z mostu na Božkovský ostrov
Řeka Úslava z mostu na Božkovský ostrov
Procházka v Plzni - Božkovský ostrov
Božkovský ostrov
Procházka v Plzni - Cesta kolem Božkovského potoka
Cesta kolem Božkovského potoka
Procházka v Plzni - Pohled směrem od střelnice do Lobez
Pohled směrem od střelnice do Lobez

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 3 =