Dnešní tip na procházku okolím Chlumu není vhodný pro cestu s kočárkem. Skoro 5,5km dlouhá trasa má převýšení 164m. Začíná i končí pořádným kopcem z Pecihrádku na Bílé Hoře.

Podrobná trasa je na přiložené mapě. Vede klidnou krajinou na pomezí přírodního parku Horní Berounka. Dostatečně daleko od ruchu města, ale přitom hned vedle.

QR kód do mapy.cz
QR kód pro mapy.cz

My jsme se rozhodli začít na Pecihrádku na Bílé Hoře, ale výchozí bod může být i U sv. Jiří, v parku v Potoční ul. nebo v Újezdě. Cestu jsme tak začali strmým sestupem k lávce pro pěší přes řeku Berounku. U mostu hnízdí řada vodních ptáků a jsou tu k vidění i jiní živočichové. Na mostě jsou umístěné informační cedule o fauně, která je zde k vidění.

Za mostem jsme kopírovali trasu naučné stezky Údolím Berounky. Před podchodem pod novou železniční tratí na Prahu jsme se dali doleva a u následného turistického přístřešku doprava vstříc vrchu Chlum. Tady končí zpevněná asfaltová cesta a začíná klasická polňačka a lesní pěšina.

Výstup na Chlum touto cestou je poměrně strmý, hlavně v závěrečné fázi. Bohužel rozhledna byla uzavřená, a tak jsem zamířili dále. Po příjezdové cestě směrem k Újezdu, kde jsme odbočili na cyklostezku a přístupovou komunikaci k novému železničnímu tunelu.

Před podchodem pod tratí jsme si ještě udělali malou „zajížďku“ do parku v potoční ulici, který má členitý terén a je tam několik mostů a tunelů.

Pak už jsme zamířili opět na druhou stranu trati i řeky a po závěrečném výstupu, jsme se ocitli zpět ve výchozím bodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × three =